02.10.2016

Terelmešová: Milí voliči, nebojíte se Babišistán(t)u?

Nejčtenější deník Blesk s odkazem na Hospodářské noviny uvedl, že ministr financí a lídr Hnutí ANO Andrej Babiš zakoupil přes svůj fond Hartenberg 70% podíl v Modřanské poliklinice. Ta zaměstnává přes 100 lékařů a zajišťuje péči pro zhruba 60 tisíc obyvatel. Fond Hartenberg již vlastní zhruba třetinu podílu na trhu umělého oplodnění.

Snaha Andreje Babiše ovládnout kraje tak dostává další, poměrně znepokojující rozměr. Kupování nemocnic by se mu totiž dělalo mnohem snáz, pokud by ovládl kraje. Už záběr a spektrum jeho podnikání je zarážející. Česká strana sociálně demokratická řadu let usiluje o zachování zdravotní péče, zabránění privatizace zdravotnictví a veřejných služeb. Jak se ukazuje ne nadarmo…

 

Zájem Andreje Babiše o zemědělské podniky u nás i v zahraničí je již několik let více než patrný a úspěšný a chuť na rozšiřování Babišovského impéria je nekonečná.  Andrej Babiš totiž není žádný mecenáš - zaměřuje se pouze na ekonomicky výhodná odvětví, či podniky.

 

Na voličích je tak volba, zda v nadcházejících krajských a senátorských volbách podlehnou populistickým heslům Andreje Babiše a dovolí vzniknout ještě většímu impériu, nebo zda začnou vnímat nebezpečí  kumulace moci a kapitálu v jedněch rukách. Moc a peníze v rukách jedince představují totiž obrovské riziko pro demokratický systém.

 

„Vážení voliči, většinou každý z nás má od dob, kdy můžeme svobodně volit, své volební favority. Někdo se rozhoduje těsně před volbami nebo dokonce i při nich.

Patřím ke generaci, která bojovala za naši demokratickou přítomnost na Národní třídě v roce 1989. Víme všichni, kdo si tu dobu pamatujeme, jak dlouho trvalo, než k tomuto okamžiku došlo. Kolik lidí mělo zničený život jen proto, že řekli pravdu. Snažte se, prosím, mezi volenými ty, co nelžou a které můžete Vy jako voliči pohnat k zodpovědnosti, pokud svoje sliby nesplní. Velmi špatnou reklamou je, pokud strana staví cizí práci jako svoji vlastní nebo kritizuje bez opodstatnění práci jiných, viz „dáváme krajům nejvíce peněz v historii nebo nedovolíme, aby hejtmani prošustrovali peníze.“  Vždyť neříci nebo upravit si pravdu, znamená lhát!

Strany s dlouholetou tradicí u nás mají svůj program a za sebou léta práce a minulost. Je lhostejné, jestli je jejich místo v politickém spektru více vpravo nebo vlevo. Strany bez minulosti nebo ty, které reprezentoval jediný člověk, měly v České republice vždy velmi krátký život. Potom je těžké pro voliče zeptat se, jak bylo splněno to, co bylo slíbeno před volbami. Není se totiž už koho ptát!“ Apeluje na voliče Mgr. Dagmar Terelmešová, kandidátka do Senátu PČR.

Dagmar Terelmešová