06.04.2010

Starostové okresu Plzeň-jih zabojují o titul Vesnice roku

Představitelé Plzeňského kraje a zástupci Krajského úřadu PK pokračovali v sérii návštěv jednotlivých okresů. Cílem jejich cesty byly tentokrát Přeštice, aby se zde setkali se starosty okresu Plzeň-jih. Z celkového počtu 90 pozvaných starostů se jich sešlo 51.

"starostové"Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová a radní Plzeňského kraje shrnuli a zhodnotili roční působení na svých postech. Každý pak informoval o hospodaření, aktivitách a plánovaných projektech ve svých gescích. Starostové získali údaje z oblasti ekonomiky, dopravy, regionálního rozvoje, školství, zdravotnictví, sociálních věcí nebo životního prostředí.

Radní pro oblasti školství, mládež a sport Jiří Struček například představil dotační programy v oblasti mládeže a sportu, soutěž Řemeslo má zlaté dno nebo dotační program "Motivace pro technické vzdělávání mládeže.“ Zmínil také nutnost zachování tzv. speciálních škol.

 

Náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner motivoval starosty k přihlášení do soutěže Vesnice roku: “Kdo z vás se přihlásí, dostane finance z Programu obnovy a stabilizace venkova v příštím roce.“

Odbor informatiky KÚPK připomněl starostům bezplatná školení na půdě úřadu, na která je možné se kdykoli přihlásit. Všechny dotazy mohou hlavy měst a obcí směrovat na emailovou adresu: egoncentrum@plzensky-kraj.cz

 

Na závěr byl prostor pro starosty obcí a jejich dotazy směrované představitelům kraje. Z úst starostů okresu Plzeň-jih nejčastěji zaznívaly dotazy v oblasti dopravy a budování datových sítí.

Další setkání se starosty je na programu představitelů Plzeňského kraje 27.5.2010 v Klatovech. Po té bude následovat prohlídka výstavby klatovské nemocnice.

"Rada