15.10.2014

Rutová: Šimánka si vážím

První kolo senátních voleb v obvodu č. 9, který je téměř totožný s územím označením Plzeň-město, poslalo do druhého kola Lumíra Aschenbrennera a Václava Šimánka. V prvních chvílích sčítání nadějná kandidátka Miloslava Rutová nakonec do druhého kola nepostoupila.

První kolo senátních voleb v obvodu č. 9, který je téměř totožný s územím označením Plzeň-město, poslalo do druhého kola Lumíra Aschenbrennera a Václava Šimánka. V prvních chvílích sčítání nadějná kandidátka Miloslava Rutová nakonec do druhého kola nepostoupila.

 

„Politika i úspěšnost kandidáta je založena na voličské podpoře a množství získaných hlasů. Voliči tentokrát rozhodli, že já těsně nepostoupím. I tak bych ráda poděkovala těm, kteří mi svůj hlas dali,“ uvedla Miloslava Rutová.

 

Druhé kolo senátních voleb, ve kterém se utkají již jen dva kandidáti, proběhne 17. a 18. října.

„Ráda bych požádala voliče, kteří v prvním kole vhodili svůj kandidátní lístek s mým jménem, aby v druhém kole volili doktora Šimánka. Doktora Šimánka si vážím. Jako lékař, chirurg, otec dvou dětí a slušný člověk, si ten hlas zaslouží,“ doplnila Rutová.