10.10.2010

Poučili jsme se z jarní kampaně a vedeme vstřícnou a neagresivní kampaň

ČSSD Plzeň-město zahájila volební kampaň do komunálních voleb na začátku září. V říjnu byla zahájena druhá vlna, která si klade za cíl udržet pozornost voličů i podpořit jejich rozhodnutí jít k volebním urnám.

„Volební účast je pro nás klíčovým ukazatelem pro eventuelní úspěch v nadcházejících volbách,“ vysvětluje stanovené cíle kandidátka na primátorku a lídr volební kandidátky ČSSD, Eva Herinková.

 

Volební kampaň byla ve svém záměru vedena neútočně, pragmaticky a s konkrétními cíli. I když takto s předstihem nelze řešit každou konkrétní kauzu, jsou v programovém prohlášení zahrnuty všechny podstatné, a pro občany města důležité, oblasti – od bydlení a sociálních otázek až podnikání či volnočasové vyžití. Pro snazší orientaci ve volebním programu vzniklo tzv. Desatero, které je stručným shrnutím toho, co je volebními prioritami strany na nadcházející funkční období.

Stěžejním grafickým bodem 2. vlny volební kampaně je i nadále vyobrazení lídra a kandidátky na primátora, paní Eva Herinková, od jejíž kandidatury si strana slibuje větší přínos v oblasti sociálního cítění, empatie, pochopení pro rodiny s dětmi či vzdělávání a volnočasové vyžití nejen plzeňských dětí.   

 

Pro volební kampaň jsme využili téměř všech standardních komunikačních kanálů, jako jsou billboardy, plakáty, inzerce v tiskových i elektronických médiích, drobné reklamní předměty či direct-mail,“ upřesňuje schéma volební kampaně její šéf a dvojka na kandidátce do Zastupitelstva města Plzně, Martin Zrzavecký a dodává: „za opravdu zdařilé považuji volební logo ´Vyřešme to spolu!´, díky kterému se nám podařilo zahájit např. konstruktivní diskusi na Facebooku s cílovou skupinou, která není standardním přívržencem naší strany.“

 

I když nebylo cílem této volební kampaně poukazovat na nedostatky či konkrétní viníky obecně známých městských kauz, neznamená to, že kdokoli z kandidátů do komunálních voleb bude krýt či podporovat tyto nešvary teď, či v budoucnu. Jakýkoli náznak vzniku koaličních dohod, o kterém je možné se z médií již teď dočíst, je čistou spekulací. Případná spolupráce napříč politickými stranami či povolební koaliční dohody nejsou v této chvíli na pořadu dne.