24.08.2009

Nenechme ODS zvednout hlavu !

Ano, vážení spoluobčané, i o tom se v následujících volbách do Evropského parlamentu ve dnech 5. a 6. června bude rozhodovat. Ve volbách do krajů a Senátu dali občané jasně najevo svůj názor na styl vládnutí, nesplněné sliby a aroganci ODS.

V případě úspěchu ve volbách do Evropského parlamentu  se totiž ODS opět vrátí její arogance a sebevědomí. Volby do Evropského parlamentu je proto potřeba chápat  i jako jakýsi první poločas utkání o novém směřování naší republiky a poločasem druhým budou právě předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu letošního roku. Proto ústřední heslo ČSSD v Evropských volbách zní: Nedovolte návrat ODS do vlády.

 

ODS nyní neustále opakuje, jakou chybou bylo vyslovení nedůvěry její vládě uprostřed předsednictví Evropské unii. To však určitě nebylo prioritou ČSSD, její prioritou byly a jsou zájmy občanů této země, které byly způsobem vládnutí Topolánkovy vlády stále více ohrožovány. Vláda nestranických odborníků Jana Fischera vznikla poté, co Topolánkova vláda ztratila důvěru svých vlastních poslanců. Důvodem jejího pádu byl naprostý krach její politiky, kdy nebyla schopna řešit dopady ekonomické krize. Provázela ji permanentní politická korupce, ohrožovala nezávislost justice, policie a nakonec i médií. Sám zakladatel ODS a současný prezident České republiky  Václav Klaus prohlásil, že tato vláda skončila tak, jak začala. Podle Václava Klause se ODS pod vedením Mirka Topolánka ideově vyprázdnila a vládě šlo pouze o moc. Míra lobování v naší zemi prý nikdy nedosáhla úrovně, která vznikla a vytvořila se za této vlády. Václav Klaus má pravdu i ve svém tvrzení, že se ODS změnila v PDS, tedy Podnikatelskou demokratickou stranu.

 

Ani programem už ODS nemůže příliš oslnit, spíše se zdá, že žádný nemá. ODS se dokonce programovým diskusím vyhýbá a sází pouze na vyvolávání emocí a nenávisti ve veřejnosti. Jedním ze zásadních rozdílů mezi ODS a ČSSD je schopnost ČSSD plnit sliby, které dáváme veřejnosti. Mirek Topolánek v roce 2006 s velkou pompou za ODS podepsal „Smlouvu ODS s voliči“. To byl poslední programový dokument, na který se ODS zmohla. V tomto dokumentu mimo jiné slibovala, že nezavede poplatky ve zdravotnictví, důchodci že  dostanou svoji tisícikorunu a mnoho dalších věcí. A čeho jsme se dočkali? Nic z toho, co ODS slíbila, nesplnila a často dělala pravý opak toho, co slíbila.

 

Předvolební taktika ODS je jasná. Neférové útoky na Jiřího Paroubka a celou ČSSD, počínaje přihlouplými billboardy a konče masáží veřejnosti za pomoci médií, která se ke kampani ODS dobrovolně připojují. To vše jen ukazuje, jak hluboko už ODS klesla. Lze očekávat, že míra nevkusnosti a hrubosti se bude ještě stupňovat. Co nám chce vlastně ODS říci svým heslem „Řešení místo strašení“? Vždyť sama neustále straší návratem komunistů k moci či možným spojením ČSSD s komunisty. Má snad ODS na mysli svůj způsob „ Řešení“ - tedy lhaní, korupci, privatizované zdravotnictví, nejisté důchody, výpovědi bez udání důvodu nebo školné? Ne, o takovéto řešení občané České republiky jistě nestojí. Občané si uvědomují, že již dnes se 70% našich zákonů odvozuje od legislativy Evropské unie a že se v rámci EU bude lépe bojovat s hospodářskou krizí. Také v Evropské unii se bude bojovat o charakter evropského sociálního státu, o sociální spravedlnost pro Evropany i občany České republiky.

ČSSD je občany České republiky vnímaná jako nejkompetentnější strana při řešení problémů v jednotlivých společenských oblastech, jako je např. zdravotnictví, bydlení, sociální dávky, nezaměstnanost, kriminalita, bezpečnost, zemědělství, korupce, ale i daně a ekonomika.

 

Vám, vážení spoluobčané, pro volby do Evropského parlamentu nabízí své zkušené a kvalitní kandidáty. Z bývalého Západočeského kraje to jsou Pavel Poc z Mariánských Lázní na 4. místě a Petr Osvald z Plzně na 9. místě. Tito i ostatní kandidáti jsou pak pro Českou republiku a obzvlášť pro naše pohraniční okresy schopni získat více peněz z  Evropských fondů. Tyto prostředky z Evropské unie pak budou účinným nástrojem pro zmírňování dopadů hospodářské krize, znovunastartování ekonomiky a vytváření nových pracovních míst.

 

Volby do Senátu i krajských zastupitelstev ukázaly, že ODS je minulost a ČSSD budoucnost. Přijďte proto, vážení spoluobčané, 5. a 6. června k volbám do Evrospkého parlamentu  a řekněte NE!  Evropě jen pro bohaté, jak si ji představuje ODS. Řekněte ANO! jistotě solidární a spravedlivé Evropy, jakou Vám nabízí ČSSD.

 

Přijďte, prosím, k volbám a volte číslo 33, volte ČSSD.

Jan Látka