03.03.2010

Komise pro rozvoj Brdska pomůže starostům brdských obcí

Dnes se na KPÚPK konala koordinační schůzka představitelů Plzeňského kraje se starosty brdských obcí. Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová, náměstek hejtmanky Ivo Grüner a krajský zastupitel a poslanec PČR Václav Votava seznámili starosty s možnostmi získání finančních prostředků ze státního rozpočtu a fondů EU.

Na ministerstvu financí proběhlo několik jednání, kde se problém brdských obcí řešil. Inicioval je poslanec parlamentu Václav Votava: „Ministr financí Eduard Janota slíbil uvolnit pro brdské obce 250 milionů na kofinancování akcí i projekty a vláda by tento záměr měla schválit svým usnesením zhruba do dvou měsíců," uvedl.

 

Topolánkova vláda schválila v roce 2007 celkem 31 projektů pro brdské obce z  Plzeňského a Středočeského kraje, které měly dohromady přislíbeno dostat 1,25 miliardy korun. Zástupci parlamentu, obou krajů i obcí jednali u ministra financí Eduarda Janoty, který nechá obnovit loni v květnu zrušenou komisi pro rozvoj Brdska.

 

Členem komise bude také náměstek hejtmanky Plzeňského kraje pro oblast regionálního rozvoje Ivo Grüner. Dalšími členy komise budou vedle čtyř zástupců z obou krajů také představitelé ministerstev financí, místního rozvoje, zemědělství a životního prostředí.

 

Komise pro rozvoj Brdska bude jednotlivé projekty, které uzná za životaschopné, doporučovat ke schválení vládě. Garantem finanční pomoci bude ministerstvo financí.

 

""