02.04.2010

Hejtmanka předala ceny vítězům Zlatého erbu

Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb 2010 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány na slavnostním ceremoniálu za účasti hejtmanky kraje Doc. MUDr. Milady Emmerové, CSc dne 29. března 2010 na KÚPK v Plzni.

Výsledky krajského kola (podle kategorií)

Nejlepší webové stránky města:
1. Blovice
2. Horažďovice
3. Plzeň

Nejlepší webové stránky obce:
1. Vrčeň
2. Řenče
3. Mladý Smolivec 

Nejlepší elektronická služba:
1. Horažďovice
2. Plzeň
3. Domažlice 

Cena veřejnosti:
1. Štichov

Co je soutěž Zlatý erb?

Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos vyhlásilo Sdružení Zlatý erb 12. ročník. Smysl soutěže Zlatý erb spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.

Novinkou letošního ročníku bylo celodenní školení o tvorbě přístupného webu se zaměřením na hodnocení kritéria přístupnosti Zlatého erbu přednesené Mgr. Radkem Pavlíčkem a Bc. Romanem Kabelkou (TyfloCentrum Brno, o.p.s.), experty na bezbariérovou přístupnost webových stránek veřejné správy.

Soutěž Zlatý erb je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Předsedou celostátní poroty je Ing. Tomáš Holenda. Obce kraje, které nevyhlásí své krajské kolo, hodnotí tzv. Malá porota pod vedením Ing. Jiřího Benedikta.

Krajská kola vyhlašují kraje ČR. Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award. 

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS dne 12. dubna 2010 v Hradci Králové. Další podrobnosti, složení poroty a podrobný výpis bodů členů poroty naleznete na stránkách soutěže http://zlatyerb.obce.cz v sekci krajského kola.

 

 

"Blovice"  "Horažďovice"

 

 

 

 

 

"Stichov"  "Vrčeň"